Tsunami RT: іспанські успіхи


Опубликованно 01.02.2019 07:45

Tsunami RT: іспанські успіхи

Французька серія Porsche Carrera Cup завершила свої виступи за кордоном – п'ятий, передостанній етап відбувся в минулі вихідні в Іспанії, на Circuit de Barcelona-Catalunya, а менш ніж через два тижні очікується фінальний раунд у Франції, на відомому автодромі Circuit Paul Ricard у Ле-Кастелле. Для української команди Tsunami RT Centro Porsche Padova і її лідера Алессіо Ровери візит в Каталонію склався дуже вдало – поул, перемога і подіум, а також местав Топ-3 в особистому та командному заліках!

Наша команда вдруге в цьому році виставила на етапі Porsche Carrera Cup France двох пілотів – якщо минулого разу (у травні на голландському Circuit Zandvoort) напарником італійця Алессіо Ровери став його співвітчизник Томмазо Моска, то зараз до складу Tsunami RT повернувся француз Тома Николль, який виступав у нашій команді в минулому році (зараз Николль знову був заявлений у заліку Дивізіону, для джентльмен-пілотів). Під час вільних тренувань Ровера поступово нарощував свій темп (у першій сесії став четвертим, у другій показав кращий результат), а Николль після довгої перерви у стартах відновив навички пілотування потужного Porsche 911 GT3 Cup Type 991. Обидві кваліфікаційні сесії, які пройшли в п'ятницю протягом години, виявилися результативними – Алессіо Ровера в першій з них завоював поул, у другій показав третій час, а Тому Николль двічі став п'ятим в Дивізіоні Ст.

Алессіо Ровера: «У першій кваліфікації у мене вийшов хороший коло, хоча на стартовому секторі була помилка. Зрозумів, що помилятися більше не можна і зміг показати відмінний час».

Тома Николль: «Я був всього на 0,2 секунди від третьої позиції в Дивізіоні Ст. У другій кваліфікації теж все було непогано, але зібрати ідеальний круг все-таки не вийшло».

Перша гонка відбулася в суботу вдень і стала переможною для Алессіо Ровери – італієць на старті успішно відбив всі атаки француза Жюльєна Андлауэра (минулорічного чемпіона Porsche Carrera Cup France) і турка Айханджана Гювена, завдяки чому відстояв свою позицію лідера. Після цього Ровера до самого фінішу впевнено очолював гонку і ефективно відбив всі атаки Андлауэра – у підсумку, італієць здобув третю в цьому році перемогу у французькій серії. Відмінний результат для іноземного учасника! Тома Николль тим часом вів боротьбу в Топ-5 Дивізіону В і зумів завершити гонку четвертим у своїй категорії.

Алессіо Ровера: «Я такий щасливий! Ніколи раніше не тестував Porsche тут, але вчора команда знайшла ідеальні настройки для цієї траси. Гонка тільки з вигляду пройшла гладко, але насправді під кінець я до смерті втомився від атак Жюльєна. Завтра ми стартуємо з третьої позиції, тобто доведеться обганяти, але у мене відмінний автомобіль, так що я повинен впоратися».

Недільна гонка наочно продемонструвала, що на каталонської трасі, незважаючи на всі її швидкісні повороти і довгі прямі, обганяти дійсно дуже важко. Тому три лідера французької серії (Жюльєн Андлауэр, Айханджан Гювен і Алессіо Ровера) як стартували на першому-другому-третьому місцях, так і фінішували на цих позиціях – таким чином, Ровера записав на свій рахунок вже п'ятий у цьому році подіум (на додаток до трьох перемог). Тома Николлю важко було відразу відновити свою колишню форму після того, як він майже рік не виступав в гонках – тому цей заїзд він завершив п'ятим в Дивізіоні Ст.

Алессіо Ровера: «Старт й перший круг були вдалими, як і вчора. На другу гонку ми вибрали інші налаштування, щоб бути швидше на першому секторі і краще берегти шини, але це позначалося на інших секторах. Стан траси сьогодні теж змінилося, і все це вилилося в недостатню обертальність, що не дозволило мені їхати швидше. У чемпіонаті у нас попереду ще дві гонки, розрив між лідером і другим місцем великий, але все остаточно вирішиться на Circuit Paul Ricard».

Тома Николль: «Дуже складно проїхати гонку після того, як ти рік не виступав. А особливо складно довести її до кінця. Я незадоволений собою. Машина була дуже гарна, але не я, причому у всіх сенсах – не вистачало концентрації, підготовки, всього... В цьому сезоні я провів тільки один короткий тест».

Вличном заліку Porsche Carrera Cup France Алессіо Ровера як і раніше займає другу позицію (170 очок) і поступається тільки чинному чемпіону серії Жульєна Андлауэру (192 очки). У командній номінації Tsunami RT Centro Porsche Padova йде третьою з 198 очками – на фінальному етапі в Ле-Кастелле (12-14 жовтня) нашу команду чекає велика битва за другу позицію за підсумками сезону з таким грізним суперником, як S?bastien Loeb Racing (202 очки). А ось найвищий титул у командному заліку вже достроково завоювала чемпіонська Martinet by Alm?ras (310 очок) на чолі з прем'єр-пілотом Жульєном Андлауэром.

Всі самі останні новини про Tsunami RT можна дізнатися на її офіційному сайті, а також на сторінці команди в Facebook tsunami-rt.com/ і www.facebook.com/Tsunami.RT

Прес-реліз Tsunami RT

Фото Porsche - Alexis GoureКатегория: Авто-спорт