Чемпіонат України з кільцевих гонок UTC: калейдоскоп боротьби і сходів

Опубликованно 07.01.2019 08:20

3-й етап Чемпіонату України з кільцевих гонок UTC «Глобус банк» запам'ятається не тільки боротьбою на трасі, але і безліччю технічних сходів, багато в чому предрешивших результати.

Однак, відмови техніки є невід'ємною частиною автоспорту, вносячи в нього додатковий елемент несподіванки. На відміну від двох перших раундів, 3-й етап Чемпіонату України з кільцевих гонок UTC «Глобус банк» пройшов в одноденному форматі. Семеро пілотів виборювали нагороди у більш потужному заліку GT Open2, тоді як 16 виступали в національному «У-1600».

Передбачувано «поул» у першому з заліків забрав Ігор Скуз. Однак, Андрій Євтушенко поступився у кваліфікації 4-кратному Чемпіону України всього 0,1 секунди, що віщувало серйозну боротьбу. Вже на перших колах з-за різних відмов їх Ford Fiesta зійшли Олег Скуз, Товба Андрій, і, головне, третій претендент на титул в цьому заліку Володимир Дрогомирецький. В цей час В голові пелетону з перших метрів розгорталася чергова дуель Андрій Євтушенко-Ігор Скуз. Фавориту вдалося було відірватися, але коли лідери наздогнали «кругових», чемпіонське протистояння відновилося з новою силою.

Однак, це протистояння перервав ще один зрадницький відмова техніки. У Ігоря Скуза «летить» піввісь і він сходить. Найдивовижніше, що буквально вилетіли уламки трансмісії «Фієсти» лідера пошкодили КПП на машині слідував по п'ятах Євтушенко. У нього залишилася одна 4-я передача, і «вибий» її, схід був би неминучий. Тим не менш, 3-кратний Чемпіон України зміг закінчити гонку, очоливши подіум.

З активом в 50 очок Євтушенко очолив залік GT Open2, однак відставання Скуза від нового лідера складає всього 3 очки, що обіцяє справжню чемпіонську розв'язку на фіналі.

Зі сходом майже всіх фаворитів, на подіум GT Open2 піднялися виступаючий на Honda CRX Владислав Феоктистов і дебютував у «великому» автоспорті Юрій Мочанов, який їхав на скромній «вісімці».

В «У-1600» очікується неабияка інтрига, так як «поул» тут забрав Сергій Юнашев. Водночас лідер цього заліку Вадим Конончук на кваліфікації був тільки третім. Однак, вже зі старту Вадим вийшов на перше місце. Всю гонку Юнашев відчайдушно намагався наздогнати фаворитом, проте. Конончук (на фото) не лише переміг, але і практично забезпечив собі другий поспіль чемпіонський титул. Другим впевнено фінішував Юнашев, тоді як третім на подіум піднявся Дмитро Пархоменко. Його прорив заслуговує окремої згадки. При старті з 9-го місця, Дмитро провалився було на 13-тобто Тим не менш, по ходу гонки в очній боротьбі він зміг випередити відразу декількох суперників, фінішувавши третім.

Досить щільною виявилася ситуація і в суперечці команд. На етапі відразу дві суперниці, причому обидві дебютантки – «SDrive» і «Київ-Південь» - набрали по 22 бали. Таким чином, вони розділили першу сходинку, тоді як третім, поступившись їм всього 4 очки, став ще один колектив-новачок – «Sport Car Service». Тим самим, пілоти «Київ-Південь» впритул наблизилася до «Майстер Карт рейсінг тім», відстаючи від лідерів лише на 4 очки. Та й «SCS» з «SDrive» зберігають непогані математичні шанси на підсумкове «золото» командного заліку.

Не можна не сказати, що 3-й етап Чемпіонату України з кільцевих гонок UTC «Глобус банк» став не тільки святом швидкості для вболівальника, але і справжнім сімейним днем. До вже став звичним для UTC «дрифт-таксі», фуд-кортів і «кід-зоні» з батутом, додалася велика майданчик для більш старшої дітвори, а весь день на трасу глядачів доставляла пара безкоштовних трансферів.

Попереду Фінал, який пройде на Автодромі «Чайка» у суботу, 27 жовтня. З урахуванням загострення турнірній ситуації він обіцяє ще більше інтриги і непередбачуваності на трасі.