Хвилинка ретро: як Катрін Деньов стала музою легендарного Іва Сен-Лорана


Опубликованно 08.10.2018 18:48

Хвилинка ретро: як Катрін Деньов стала музою легендарного Іва Сен-Лорана

Катрін Деньов і Ів Сен-Лоран

Віктуар Дутрело, Лулу де ла Фалез, Бетті Катру, Сільві Ватран, Марина Сциано, Палома Пікассо — всіх цих жінок прийнято вважати музами великого кутюр'є Іва Сен-Лорана. Однак саме французьку актрису Катрін Деньов називають його головною натхненницею і тією жінкою, яка багато в чому вплинула на його професійну кар'єру. Як познайомилися дизайнер і актриса і чому їх співробітництво стало проривом для світу моди і кіно, розповідаємо в нашому матеріалі на SPLETNIK.RU.

Катрін Деньов і Ів Сен-Лоран познайомилися в 1965 році. Актрисі на той момент було всього 22 роки, модельєр ж був її старший на сім років. Їхня зустріч не була випадковістю. Справа в тому, що Деньов тоді збиралася на прийом до королеви Єлизавети II, а до такого заходу, ясна річ, слід підходити з усією відповідальністю, тому і вибір вбрання вона планувала дуже ретельно.

Незважаючи на молодий вік, Сен-Лоран тоді вже був дуже успішним і популярним дизайнером — свою першу колекцію в якості креативного директора Christian Dior він представив у 22 роки. Яскравий талант і бездоганний смак модельєра припав по душі і актрисі, тому вибирати вбрання вона вирішила саме в його ательє.

Коли мені було 22 роки, я вперше прийшла до нього на вулицю Спонтини, де він тоді працював. Це було в 1965 році. Я вирізала із журналу Elle фотографії суконь з колекції минулого сезону. Тоді всі дивувалися, що молода і мало кому відома дівчина збирається купити плаття від кутюр. З тих пір я почала відвідувати модний будинок Іва Сен-Лорана,

— згадувала актриса в одному з інтерв'ю.

У підсумку вибір актриси припав на білу сукню з червоною вишивкою на грудях і рукавах. Стримане, в міру скромний і елегантний наряд чудово підійшов для такого заходу, як зустріч з королівською особою.

Катрін Деньов і королева Єлизавета II

Сказати, що Деньов вразила Сен-Лорана, — не сказати нічого. Надихнувшись їй, вже через рік він створив цілу колекцію суконь до фільму "Денна красуня" (Belle de jour) спеціально для актриси. У той час як тоді в моді були міні-спідниці, модельєр переконав режисера Луїса Бунюеля в тому, що не варто йти на поводу у моди і варто зовсім відмовитися від них у картині, тому що вона повинна бути зрозуміла глядачам будь-якої епохи. Він, безумовно, виявився прав — стиль Деньов у цьому фільмі цілком актуальний і зараз.

Катрін Деньов у фільмі "Денна красуня"

Це, зрозуміло, далеко не єдина спільна робота модельєра і актриси. Пізніше він також створив вбрання для картин "Сум'яття" (La chamade), "Сирена з "Міссісіпі" (La sirene du Mississippi), "Сука" (Liza), "Голод" (The Hunger). Але саме "Денна красуня" стала символом успішного союзу дизайнера і актриси. Після цього фільму в моду увійшли мереживо, стримані жакети і сукні-комбінації.

Катрін Деньов і Ів Сен-Лоран створили більше, ніж просто скандальний еротичний фільм. "Денна красуня" з її розкішним одягом стала рушійною силою для багатьох дизайнерів, які надихаються цими образами і донині,

— писала The New York Times.

Катрін Деньов у фільмі "Сука"

Катрін Деньов у фільмі "Сум'яття"

Катрін Деньов у фільмі "Сирена з "Міссісіпі"

Катрін Деньов у фільмі "Голод"

Пов'язували Ів Сен-Лорана і Катрін Деньов, втім, не тільки професійні відносини — актриса і дизайнер були справжніми друзями.

Ми часто пишемо один одному. Я кличу її "моя солодка Катрін", а вона мені надсилає чайні троянди. Катрін займає велике місце в моєму серці,

— згадував дизайнер в 1992 році.

Деньов ж ніколи не вважала себе його музою, хоча, можна сказати, була обличчям модного будинку. Вона захоплювалася своїм другом і була поруч з ним в моменти успіхів і поразок. Вона практично не пропускала жодного показу і завжди займала місце в першому ряду.

Він був особливою людиною,

— говорила вона.

У 2002 році, за шість років до смерті, Ів Сен-Лоран завершив свою професійну кар'єру. З цієї нагоди він влаштував прощальний показ, на якому зібралися його друзі, колеги та близькі. Його улюблена подруга Катрін Деньов виконала для нього пісню Ma plus belle histoire d'amour, а він саме їй, своїй "солодкої Катрін" підніс подарунок, свою останню роботу в якості дизайнера — вовняний жакет із золотою вишивкою.

Летиція Каста, Ів Сен-Лоран і Катрін ДеньовКатегория: Женщинам